Talent a píle přinesly úspěch

24.4.2019. Kategorie: Základní škola

Gratulujeme našim „spisovatelkám“, žákyním čtvrtého ročníku – Emě Vavříčkové a Sofii Kapitanov - k 2. místu v literární soutěži „Tvoříme vlastní knihovnu“.

Tuto soutěž každoročně pořádá Městská knihovna ve Frýdku–Místku a jejím letošním tématem bylo „Putování po krajině fantazie“.

Děvčata se této soutěže zúčastnila se svojí prvotinou – knihou s názvem „Tajemství Karlova mostu“. Ema napsala poutavý příběh dvou kamarádek, které se pomocí kouzla ocitly v Praze v době vlády Karla IV. a navrhly stavbu Karlova mostu, Sofie knihu doplnila krásnými obrázky.

Porota měla nelehký úkol, protože musela z 53 prací vybrat ty nejlepší. O to víc nás těší úspěch žákyň naší školy. Soutěž bude pokračovat mezinárodním kolem, které se bude konat v červnu v Žilině.

Děvčatům přejeme, aby dále s chutí pracovala a rozvíjela svůj talent.

Mgr. Eva Machová