Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Hrnčířství v družině

14.3.2024. Kategorie: Družina, Základní škola

Dalším tématem projektu Stará škola - kultura, umění, řemesla, kterému jsme se věnovali v měsíci březnu, bylo hrnčířství. 

Děti donesly svůj oblíbený hrnek a něco ostatním o něm sdělily. V rámci pracovních činností pak modelovaly z plastelíny hrníčky, misky a talíře. Tyto také nakreslily. Zhlédli jsme také ukázku práce na hrnčířském kruhu na Youtube.

Téma jsme zakončili návštěvou keramického kroužku, ve kterém paní ředitelka vysvětlila práci s keramickou hlínou, poté si mohly děti vyrobit své výrobky. Přes počáteční rozpaky některých dětí se nakonec zapojili všichni. Práce s hlínou se dětem líbila a některým dokonce natolik, že se stali novými členy keramického kroužku...

Tímto paní ředitelce děkujeme za hezkou přednášku a ukázku. Vychovatelky ŠD