Jídelna

Naše školní jídelna připravuje stravu pro děti mateřské školy, žáky základní školy, pro zaměstnance i pro cizí strávníky. Snažíme se, aby jídelníček nabízel chutné a pestré pokrmy vyhovující požadavkům zdravého životního stylu. Esteticky příjemné prostředí nově zrekonstruované jídelny a výdejny přispívá ke kultuře stravování, ke které vedeme své strávníky.

Podporujeme zdravý životní styl, jsme aktivně zapojeni do projektů Ovoce do škol a Mléko do škol. Kromě zajištění pravidelné dodávky těchto produktů pořádáme ochutnávky zdravé stravy a další zajímavé prožitkové programy pro naše děti.

Vaříme podle výživových norem pro školní jídelny při mateřských školách, tudíž jsme povinni plnit tzv. „Spotřební koš“, což s sebou nese náročnější požadavky na skladbu stravy (např. zelenina, ovoce, mléko, ryby, luštěniny, tuky, cukry apod.).

Jsme rádi, když strávníci ocení naší snahu a jídlo nezůstává na talíři.