Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Knihovnické lekce v Knihovně Třinec, 17. 6. 2024

17.6.2024. Kategorie: Základní škola

V předposledním týdnu školního roku jsme byli hosty Knihovny Třinec. Paní knihovnice si žáky rozdělily podle věku do dvou skupin a vtáhly je do zajímavého literárního světa. Nejmladší skupinku tvořili žáci 1. a 2. ročníku, kteří prožili dobrodružství s Nitkou, která hledala ztracený knoflíček. Seznámili se se zvláštní knihou obdařenou vyšívanými obrázky autorky Evy Volfové doplněnými poezií Terezy Horváthové. Během odvíjení příběhu a postupným listováním knihou dětem paní knihovnice předkládala nejrůznější druhy látek a tkanin a nakonec si ve dvojicích zhotovili žížalu. Tuto knihu poezie si tedy zábavně užili všemi smysly.

Starší žáky 4. a 5. ročníku pak čekala zajímavá sci-fi výprava do budoucnosti s knihou Poslední člověk spisovatele Lee Bacona. Děti se zamýšlely nad tím, jaký by byl svět, kdyby na něm žili pouze roboti, seznámili se s umělou inteligencí Chatem GPT a také mluvícím robotem, který odpovídal na jejich otázky. Příjemným osvěžením pak dětem v horkém letním dni byla super jadranská zmrzka 😊🍦. 

Fotogalerie ZDE.