Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Oslavili jsme Den stromů

18.10.2023. Kategorie: Základní škola

Krásný podzimní den, ve středu 18. 10. 2023, jsme využili k blížícímu se Dni stromů, který připadá na pátek 20. 10. 2023. Nejprve jsme si společně zazpívali tematickou písničku Zdeňka Svěráka "Stromy" a připomněli jsme si, proč jsou pro nás stromy důležité. Pak nás čekala akční bojovka, při které se děti učily poznávat naše stromy - děti měly za úkol poznat 11 stromů podle jejich listů a plodů, vybrat jejich správný název a zapsat si písmenka, díky kterým na konci hry pomocí šifrovací tabulky vyluštily tajenku. Prvňáčkům pomáhali při luštění tajenky jejich starší spolužáci a musíme je tak moc pochválit, protože krásně spolupracovali. Přestože to nebyl úkol zcela jednoduchý, jak to na první pohled vypadalo, pro některé názvy stromů si děti musely i několikrát zaběhnout poradit nápovědou. Tajenku se jim nakonec vyluštit podařilo! Na konci jsme ještě využili přírodnin k tvoření stromů, které děti rovněž velmi bavilo a jejich originální kreativitě se meze opravdu nekladly. Vznikla tak galerie nejrůznějších stromových výtvorů, na kterou se můžete podívat zde.