Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Otevírání školní zahrady s rodiči

29.4.2024. Kategorie: Družina, Základní škola

Všechny práce a organizaci paní vychovatelky nejdříve pečlivě naplánovaly, pak bylo potřeba objednat materiál jako kačírek či mulčovací kůru. Důležitou součástí přípravy bylo technické zajištění prací, neboť kromě samotné revitalizace rostlinných koutků bylo potřeba zajistit broušení a nátěr laviček, pořídit dřevěné obrubníky kolem skalky za školou nebo ostříhat vzrostlé dřeviny.


Obrátili jsme se tedy na profesionální zahradnici a rodiče, kteří ochotně přijali pozvání. Prvotní obavy, že zkoordinovat velký rozsah prací nebude snadné, byly rázem pryč, když se poslední dubnové pondělí děti i dospělí společně pustili do práce. Byla radost sledovat nadšené malé pracanty, kteří vozili kolečka naplněná plevelem, štěrkem či mulčovací kůrou. Jejich houževnatost a zápal jsme museli často krotit. Odpočinek v altánku však netrval dlouho, i když byl obohacen chutným pohoštěním, které zajistily naše ochotně maminky a babičky.

Malí i velcí pracanti prostě chtěli splnit zadaný úkol - zkrášlit okolí školy, a tak nechtěli plýtvat časem. O půl páté se to opravdu povedlo, když byla odvezena poslední kolečka kůry. Naše pracovní odpoledne jsme zakončili pořízením společné fotografie na památku příjemně stráveného dne. A také s dobrým pocitem, že máme šikovné žáky a prima rodiče. Jsme za to moc vděčni...


Rodičům  a dalším pomocníkům děkujeme za pomoc a těšíme se na další spolupráci.


Veronika Sierotová a Zita Wojnarová, vychovatelky školní družiny