Pasování žáčků 1. ročníku na čtenáře

2.6.2023. Kategorie: Základní škola

Zdá se to jako včera, kdy jsme se s letošními prvňáčky učili první písmenka, slabiky a slova…

V květnu jsme se doučili celou abecedu a dnes už nám nic nestojí v cestě, abychom mohli louskat celé texty a přečíst si vše, co nás láká.

Jak už se stalo milým zvykem, uspořádala pro nás naše paní knihovnice oslavu. S úsměvem nás vyhlížela už ze dveří místní knihovny a po uvítání spolu s dětmi zavolala paní královnu. Vznešená vládkyně obce Střítež v plášti a s korunou na hlavě pak dodala celé události na významu a vznešenosti. Každý prvňáček neohroženě předvedl svůj čtenářských um, dal svůj slib a v pokleku před královnou byl pasován na čtenáře.

Celá fotogalerie z akce ke stažení zde.

Kromě toho obdržely děti spoustu dárečků – záložky, pamětní list, přihlášku do knihovny, bonbóny, odznáček a krásnou knihu. Tu si společně, už jako ostřílení druháci, přečteme po prázdninách v hodinách literatury.

Děkujeme paní knihovnici a paní starostce za podařenou akci a dárky.

Šárka Kučerová, třídní učitelka