Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Školní kolo pěvecké soutěže Poupátko 2022

8.4.2022. Kategorie: Mateřská škola, Základní škola

Po dvou letech jsme se opět mohli sejít a zazpívat si z plných plic. Radost tak trochu zastínila trému malých zpěváčků, kteří před svými spolužáky vystoupili se svými soutěžními písněmi s velkou touhou uspět. Byli si vědomi, že jen dvěma nejlepším z každé kategorie bude umožněn postup do regionálního kola Stonávka, a tak se všichni snažili vydat ze sebe to nejlepší. 

V pátek 8. 4. 2022 proběhlo školní kolo pro II. - IV. kategorii, tj. pro žáky 1.-5. ročníku. Děti z mateřské školy si za I. kategorii zasoutěží až v úterý z důvodu velké nemocnosti. 

Jste-li zvědavi, jak dopadli v pátek naši školáci, budeme Vás ještě trochu napínat, abychom jim mohli diplomy a drobné ceny slavnostně předat v pondělí a užít si jejich reakcí 😊... Porota to má vždy velmi těžké, ale letos ještě o něco více, neboť v III. kategorii pro žáky 2. a 3. ročníku vystoupilo celkem 14 dětí. Rozhodnutí o postupu jsme dokonce v této kategorii museli odložit, neboť mnoho pěveckých výkonů bylo na srovnatelné úrovni. Pomůže nám povinná píseň, která se ve školním kole běžně nezpívá, tentokrát však její interpretace porotě usnadní práci při volbě 2. postupujícího. 

Ale více již neprozradím - počkejte si na výsledkovou listinu do pondělí 11. 4. a na postup ve III. ktg. do 18. 4.VÝSLEDKOVÁ LISTINA ŠKOLNÍHO KOLA PĚVECKÉ SOUTĚŽE "Rozvíjej se, poupátko" 2022


I. ktg. (MŠ)

1. místo

2. místo

3. místo


II. ktg. (1. ročník))

1. místo - neuděleno

2. místo - Kateřina Pechová, Tereza Porvisová, Karel Sabela

3. místo - neuděleno


III. ktg.  (2.-3. ročník)

1. místo - Romana Szkutová (s postupen do regionálního kola)

2. místo - Agáta Lysková, Matyáš Filipczyk, Noemi Kubiszová, Tea Vavříčková (o postupu se rozhodne mezi všemi, kteří se umístili na 2. místě, podle interpretace povinné písně Rozvíjej se, poupátko)

3. místo - Viola Bocková, Miriam Jursová, Anna Padělková, Eliška Porvisová, Tereza Nováková


IV. ktg. (4.-5. ročník)

1. místo - Martina Czerniková  (s postupen do regionálního kola), Miriam Paszková  (s postupem do regionálního kola)

2. místo - Kristýna Rozsypalová

3. místo - Jan Santarius


Mgr. Dagmar Machálková