Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Sportujeme v družině

19.1.2023.

První celodružinová akce roku 2023 patřila sportu. 

Týdenní projekt jsme zahájili povídáním o významu pohybu, jaký sport mají děti nejraději. Nakreslily oblíbený sport a napsaly, proč se jim líbí. Pomocí kartiček jsme rozdělili druhy sportů a vyčlenili zimní sporty. Ukázky některých z nich děti zhlédly na interaktivní tabuli a pak jej zkusily napodobit. 

Jako již tradičně se celá družina sešla v tělocvičně a dobrovolníci prezentovali své domácí připravené povídání o nejoblíbenějších zimních sportech. Na chvíli se děti staly skokany na lyžích, krasobruslaři a rychlobruslaři. Rovněž bylo zapotřebí zmínit handicapované sportovce a vyzkoušet, jak to mají těžké, a tak si děti předávaly míč pomocí nohou, jednou rukou házely a chytaly.  Poté si děti vyzkoušely projít trasu se zavázanýma očima s pomocí kamaráda, který ho navigoval. Driblovaly a házely jednou rukou v podřepu a všichni proti všem jednou rukou. 

Všichni měli radost ze zvládnutých netradičních disciplín a pochopily, když člověka sport baví, nic není překážkou.


Vychovatelky ŠD