Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Vzdělávací program v Muzeu Těšínska

27.9.2022. Kategorie: Základní škola

V úterý 27 .9. 2022 jsme se s dětmi 1., 2. a 3. třídy vydali na návštěvu muzea do Českého Těšína. Prožili jsme dopoledne plné zábavy a poznání. 

Stále usměvavá paní lektorka nás uvedla to tajů přírody a jejích zákonitostí. Mnoho nových věcí jsme se dozvěděli, plno jiných zopakovali. Naučili jsme se poznávat některé méně známé druhy živočichů, už víme, proč není dobré vysazovat jednodruhový les, umíme poznat mnohé stromy podle jejich listů nebo jehličí, vyzkoušeli jsme si pytlíčková závaží, která nám přiblížila, jak těžká některá drobnější zvířata jsou. 

Na obrovský plakát jsme všichni společně kreslili les, prohlédli jsme si místní expozici a pak… No, potom už jsme museli zase zpátky do školy. Nezbyl nám ani čas prohlédnout si blíže Český Těšín. To až příště. Naše návštěva muzea totiž určitě nebyla poslední. Janina Poloková