Zpěváček ze Slezska 2023

5.4.2023. Kategorie: Základní škola

V úterý 4. 4. 2023 odpoledne proběhla v Městském domě kultury v Karviné regionální přehlídka v dětském zpěvu lidových písní "Zpěváček ze Slezska 2023". Naši školu reprezentovala třeťačka Agáta Lysková.
Zazpívala dvě lidové písně z regionu Těšínského Slezska s názvy "Žežulička" a "Gore lipka, gore". První z písní zpívala a cappela a druhou s hudebním doprovodem cimbálové muziky Lipka Ostrava.

Součástí zpěvu bylo i užití lidového kroje. Hodnotily se jak hlasové možnosti a intonační přesnost, tak i zvládnutí regionálního stylu, dodržení dialektu, přirozený projev a radost ze zpěvu.

Regionálního kola se zúčastnili ti nejlepší zpěváčci z městských kol z Havířova, Orlové, Bohumína, Českého Těšína, Třince, Jablunkova, Karviné a přilehlých obcí.
V obrovské konkurenci se naše Agátka umístila na krásném 2. místě. Gratulujeme a těšíme se na další ročník soutěže!

Lenka Drabinová