Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Projektový den ŠD v záchranné stanici Bartošovice

12.5.2023.

Toto zařízení slouží od roku 1983 jako nemocnice pro divoká zvířata. Ročně projde stanicí okolo 1700 fyzicky či jinak handicapovaných volně žijících živočichů, z toho je cca 80% ptáků.

Naše průvodkyně si pro nás připravila dvouhodinový program na téma “čtyři roční období”. V první části přednášky se zabývala přírodou a živočichy v CHKO Poodří, zapojila děti do různých pokusů. Poté nám vyprávěla o záchranné stanici, například jak se starají o nalezená zvířata a jaké další ochranářské aktivity provozují. Svou prezentaci ukončila venkovní prohlídkou zvířat a ptáků. V areálu jsme viděli srnku, čápa bílého a čápa černého, veverky. Nejvíce se dětem líbila vydra, která žadonila o potravu od průvodkyně. Z dravců se nejvíce líbil orel nalétávající na klec.


Projektové odpoledne se nám moc líbilo a zůstanou nám hezké zážitky a nové zkušenosti.
 

Zita Wojnarová