Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Novinky - článek

Vkročili jsme do 3. desetiletí projektu "Poupátko"

15.5.2023. Kategorie: Mateřská škola, Základní škola

Sotva dozněly poslední tóny písní naší soutěže a uzavřeli jsme její 21. ročník, přemýšlíme o tom, čím ji ozvláštnit v příštím roce, kdy nás čeká "velké Poupátko". O nápady není nouze, těžší je to se zajištěním kvalitních podmínek, aby soutěž "kvetla" nejen výkony zpěváků, ale také co do kvality. Jsme proto rádi, že máme stále kolem sebe věrné příznivce a partnery (viz obrázek níže), kteří neváhají podpořit náš projekt. Cítí stejně, jako my, organizátoři, že podporovat děti a mládež má cenu. Přehled všech našich podporovatelů najdete na této webové stránce.

 


Všechny fotogalerie z akce najdete na této webové stránce.

Přestože letošní ročník patřil pouze regionu Stonávka, podařilo se nám rozšířit řady zájemců - poprvé se na naši soutěž přijeli podívat také zástupci Základní školy Zázrivá ze Slovenska a my věříme, že se s jejich žáky
uvítáme brzy také na pódiu.


Pěvecké soutěže se letos zúčastnilo 47 soutěžících ve věku od 6 do 15 let, výtvarné 18 z 1.-5. ročníku ZŠ.


VÝSLEDKY PĚVECKÉ SOUTĚŽE

Porota ve složení Alena Kostková, Darina Szymeczková a Michal Smolán rozhodla nakonec takto:

 I. ktg. (MŠ)

 • 1. místo - Thea Hlávková, MŠ Komorní Lhotka

 II. ktg. (1. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Šarlota Tavačová, ZŠ Strečno

III. ktg. (2. a 3. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Tereza Kaletová, ZŠ Třanovice
 • 2. místo - Ema Verešová, ZŠ Strečno
 • 3. místo - Alena Gančarčíková, ZŠ Hnojník

IV. ktg. (4. a 5. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Noemi Kubiszová, ZŠ Střítež
 • 2. místo - Zuzana Hlawiczková, ZŠ Ropice
 • 3. místo - Ela Tomanková, PZŠ Ropice

V. ktg. (6. a 7. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Beata Chodura, PZŠ Hnojník
 • 2. místo - Jan Nowok, PZŠ Hnojník
 • 3. místo - Karolina Beneš, PZŠ Hnojník

VI. ktg. (8. a 9. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Adéla Cemerková, Gymnázium Český Těšín
 • 2. místo - Ema Vavříčková, ZŠ Hnojník

CENA DIVÁKA

 • 1.-4. ktg. - Tea Vavříčková, ZŠ Střítež
 • 5.-6. ktg. - Ema Vavříčková, ZŠ Hnojník


VÝSLEDKY VÝTVARNÉ SOUTĚŽE

Porota ve složení Beata Martinková a Romana Dobšová vybrala jako nejlepší výtvarníky tyto žáky:

  I. ktg. (1.-3. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Nikolas Kotek, ZŠ Komorní Lhotka
 • 2. místo - Matouš Staniek, ZŠ Komorní Lhotka
 • 3. místo - Kateřina Pechová, ZŠ Střítež

 II. ktg. (4. a 5. roč. ZŠ)

 • 1. místo - Eliška Stanieková, ZŠ Komorní Lhotka
 • 2. místo - Eliška Blahutová, ZŠ Komorní Lhotka
 • 3. místo - Nela Santariusová, ZŠ Třanovice

Nezbývá než poděkovat všem, kdo se na organizaci letošního ročníku Poupátka podíleli - zaměstnancům střítežské školy a maminkám za bezproblémový servis a pohoštění, porotě za trpělivost a spravedlivé hodnocení i skvělému technickému týmu - za zvuk LSaudio, kameru Romanu Guńkovi a projekci Kino Na Cestách. Bez nich by to dnes opravdu nešlo. 

Ale největší díky patří těm, kteří jste nám všední májový den vyplnili nevšedním zážitkem při poslechu krásných písní a potěšili oko originálními výtvory. Přejeme Vám, aby se Vám dařilo i nadále a aby Vás neodradil případný neúspěch, ale ať Vás spíš motivuje k dalšímu zlepšení. Byli jste všichni SKVĚLÍ! 


Za rok na stejném místě se těšíme na shledanou na "velkém" Poupátku!

Ale ještě dříve budete mít možnost poslechnout si naše pěvecké talenty na akci Střítežské léto 22. 7. 2023 na hřišti u parku ve Stříteži a také na již tradičním benefičním koncertu škol našeho regionu, který se koná v sobotu 25. listopadu 2023 v Evangelickém kostele v Komorní Lhotce.


Dagmar Machálková