Distanční (domácí) výuka

Milí žáci, milí rodiče,

přestože mimořádná opatření v současné době neomezují (kromě zvýšených hygienických zásad) život škol 1. stupně, připravujeme se zodpovědně na dobu, kdy bude zaveden distanční způsob výuky pro skupinu žáků nebo celou školu.

Učitelé i žáci jsou systematicky připravováni k aktivnímu používání digitálních nástrojů balíčku Google GSuite, kterým škola disponuje - Gmail, Google dokumenty, Google tabulky, Google formuláře, Google fotky, Google učebna, Google Meets, a to vždy s ohledem na možnosti věkové skupiny svých žáků, se kterou pracují (podrobněji - viz ICT plán 2019-2021 (příloha). Jednotným prostředím pro distanční výuku bude Google Učebna (Classroom)odkud se žáci dostanou na všechny další nástroje GSuite, jako jsou online schůzky Google Meets, sdílené Google dokumenty, učitelem zadané úkoly, testy atp. prioritou této distanční výuky bude práce v cloudovém prostředí a minimalizace dalších způsobů zasílání úkolů, např. formou nahrávání příloh, se kterou jste měli v minulém období distančního vzdělávání.

Komunikace s rodiči (informace, hodnocení, třídní schůzky…) bude probíhat převážně prostřednictvím IS Edookit (zprávy, ankety...), osobní jednání budou nahrazena bude telefonickou komunikací či online setkáním prostřednictvím schůzek  Google Meets (s využitíškolních Gmailů žáků).

Konkrétní způsob distanční výuky je zatím pouze v pracovní verzi, která se může změnit (na nastavení co nejvýhodnějšího modulu spolupráce učitel-žák-rodič pracujeme):

1. smíšená výuka (část žáků doma, část ve škole) - žáci doma budou ve spojení pomocí schůzek Meets v době vyučování, učitel se sluchátky vyučuje běžnou formou s ohledem na možnosti vzdáleně připojených žáků (sledování, zda je výuka srozumitelná, zopakování příkazů, zaslání materiálů, které jsou na tabuli, i v digitální podobě apod.); při skupinové práci určí učitel jako jednu skupinu (případně více skupin) tvořenou těmito žáky; další komunikace s těmito žáky pomocí Učebny (odkazy na výuku, domácí úkoly, slovní hodnocení atp.)
  2. distanční výuka - komunikace všech žáků pomocí Učebny; online výuka pomocí Meets bude rozdělena na skupiny do 5 žáků (ideálně proměnné skupiny, aby se žáci vzájemně “setkávali”)

Níže ponecháváme přehled tipů na online procvičování. Jako užitečnou pomoc v rozvoji rozumových schopností Vašich dětí i při domácí přípravě doporučujeme také portál Proskoly.cz (Testy dětských schopností) – projekt „Aktivní škola“, jehož aktivní používání našimi žáky naše škola již po mnoho let financuje. Přístupové údaje obdržíte od svých třídních učitelů., přihlásit se můžete zde:

Tým pedagogů ZŠ Střítež

ONLINE či další MEDIÁLNÍ PODPORA (kromě konkrétních odkazů sdílených Vašimi učiteli můžete čerpat i z těchto zdrojů)

(seřazeno abecedně)

(velmi snadná registrace)
(mnoho cvičení, poslech a hry v AJ)
 (hry, videa, pořady pro děti)

(výuková videa)

(tisíce videí pro chytrou zábavu a vědu)
(výukové aplikace)

(pracovní listy, pomůcky, testy)
(k získání zdarma v E-shopu)
(interaktivní hry, PL, písně AJ)

(online procvičování ČJ 1.-5. ročníku)
Chytrá škola
(e-bezpečnost a mediální gramotnost)
(výuková videa v angličtině)

(zábavné procvičování učiva 1. stupně)
Matematika hrou
(online procvičování podle tříd)

Můj rozhlas pro děti
(živé vysílání, hry, četba, povídky)
Online cvičení
(zábavné procvičování a soutěže ČJ a M)

Oxford for Parents
(pomoc rodičům s výukou AJ)
Pohádky v anglickém jazyce
(krátká videa k procvičení poslechu)
Proč nemůžu jít do školy, na koncert...
(jak vysvětlit současnou situaci dětem)

(Hitparáda, hry, pohádky, soutěže)

Škola s nadhledem
(online cvičení dle předmětů či tématu)
Školákov
(oblíbené stránky, cvičení dle ročníků

UčíTelka
(online pořady s výukou v ČT)

Umíme to
(ČJ, AJ, M, fakta, programování)

Včelka*
(Čt, Aj, vhodné pro žáky se SVP)
Vocabulary lists
(obrázkový slovník s výslovností)
Wow English
(tématické videoklipy na youtube)

(snadné texty - čtení s asistentem)

Zajímavý způsob rozvoje logického myšlení

- výuka programování ve Scratchi

Zazpívej si písničku - inspiruj se na webu MUZIKA VE ŠKOLE

Zopakuj si angličtinu - gramatika, poslech, slovní zásoba
Zopakuj si angličtinu pro 1. stupeň ZŠ
Chit chat 1, Chit chat 2, Project 1

*Instrukce, jak použít promo kód UCIMESEDOMA:

1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
5. Postupujte dle instrukcí dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
7. Vepište promo kód UCIMESEDOMA a klikněte na tlačítko Použít
8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů!
* V případě, že již registraci ve Včelce máte, první čtyři kroky přeskočte a začněte krokem 5.