Zdravá škola

Zájmem naší školy je tímto projektem podporovat u dětí zdravý životní styl a radost z pohybu organizováním zdraví prospěšných aktivit,

Den jódu - prezentace výrobků a významu jódu pro naše zdraví

Zdravé zuby -  posílení zodpovědnosti dětí za vlastní zdraví formou cvičení a her

Pobyt na čerstvém vzduchu, otužování, pohyb – každodenní pobyt venku během velké přestávky,  využití multifunkčního hřiště za kulturním domem a školní zahrady s altánkem

Sportovní akce, soutěže a turnaje - třídní, školní kola, účast na meziškolních turnajích v rámci spolupráce se školami MOPS (přehazovaná, vybíjená, florbal, minikopaná, atletický trojboj, orientační běh)

Škola podporuje také další sportovní aktivity, jakými jsou v posledních letech např. projekt Sportuj ve škole (viz samostatná stránka projektu), určený pro ŠD, nebo aktivní propagace sportu v hodinách TV formou zapojení do projektu Sazka olympijská víceboj.